Čínská opera v Olomouci

Katedra asijských studií ve spolupráci s Katedrou divadelních, filmových a mediálních studií FF UP uspořádaly 31. května 2011 v prostorách Divadla K3 v Uměleckém centru Univerzity Palackého představení čínské opery. Vystoupení studentů Národní taiwanské umělecké univerzity (National Taiwan College of Performing  Arts) v Olomouci bylo součástí světového turné, které se mimo jiné uskutečnilo pod záštitou partnerské Miami University v Ohiu.

Olomoučtí diváci viděli tři úryvky z čínských oper - 秋江 Podzimní řeka, 天女散花 Božská panna rozhazuje květy a část 遊園驚夢 Skvělý sen v zahradě ze slavné opery Pivoňkový pavilon. Herci tak s minimálními nároky na kulisy a často pouze prostřednictvím zpěvu, mimiky, dialogu, akrobatických kousků a tance sdělují obecenstvu děj příběhu. Velký zájem sklidilo zejména tradiční výrazné líčení a pestré kostýmy, které k pekingské opeře neodmyslitelně patří.
V plném sále Divadla K3 tak diváci zhlédli jedinečný kulturní zážitek. 

 

Nahoru

acasČínštinaJaponštinaChinetAsian EthnicityKAS na FacebookuStuduj čínštinuStuduj japonštinuStuduj korejštinuStuduj indonéštinu
Aktualizováno: 6. 12. 12, vytvořeno: 4. 10. 11,

Přihlásit

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo: